Motor Show 2014


Motor Show 2014 przechodzi do historii, a nam pozostają wspomnienia i kilka zdjęć, które ukazują co tam się działo. Popularne słowa z reklamy „największa w Polsce wystawa” nie wiem czy jest właściwa, bo nie mam porównania z innymi krajowymi wystawami, ale niezaprzeczalnie przestronne hale Międzynarodowych Targów Poznańskich zapełnione były wieloma światowych marek samochodami, unikatowymi eksponatami aut, motocyklami, kamperami, które przyciągały naszą szczególną uwagę.

Kampery i przyczepy

Zdjęcie przedstawia camper Knaus typu integra wystawiany na Motor Show 2014 w Poznaniu

luksusowy kamper typu integra Knaus

Na zdjęciu zdjęcie z góry przedstawiające halę wystawienniczą zapełnioną kamperami i przyczepami

Hala kamperów i przyczep na Moto Show 2014

Najnowocześniejsze przyczepy i kampery wystawiane w hali nr 3  kusiły zwiedzających do odwiedzenia swych wnętrz. Jeśli luksusowe wykończenia i dopracowane do perfekcji szczegóły rozwiązań nie doprowadzały zwiedzających do zawrotu głowy to zawrotne ceny tych autek, już na pewno tak.

na zdjęciu prezentacja zaadaptowanego busa na potrzeby kempingowe poprzez podnoszony dach.

Podnoszony, uchylny dach umożliwia przyjęcie pozycji pionowej wewnątrz auta.

Dużo tańsze rozwiązania zaproponowała firma z Leszna, która zajmuje się adaptacją przestrzeni dostawczaków tworząc z nich auta kempingowe, na przykład można zamienić dach vana na podnoszony a’la namiocik umożliwiając w ten sposób zajęcie w aucie pozycji stojącej. Mnie urzekł pomysł aranżacji kuchni w busie. W szufladzie umieszczono kuchenkę gazową, w schowku lodóweczkę, w środku łóżko rozkładane, a dla potrzebujących kąpieli, wylewka/słuchawka zlewu przejmuje funkcję prysznica. Jednym słowem wszystko tu jest, wystarczy tylko rozstawić stolik , krzesełka i można rozpocząć biwakowanie.

Na zdjęciu zabudowana kuchnią ze zlewem przestrzeń tylnia busa

Po otwarciu tylnych drzwi busa możemy wysunąć kuchnię.

na zdjęciu VW garbus plus przyczepka z namiotem

Pasjonat życia biwakowego

Najtańszym rozwiązaniem wydaje się prezentowany przez pasjonata,  zestaw Volkswagen garbus plus mała przyczepka, która po otwarciu zamienia się w całkiem spory namiocik – sypialnię dla 2 osób. Właściciel dorobił sobie umywaleczkę, ma kuchenkę i nawet ukryte w krzesełku przenośne WC. Wydaje się , że nic tu więcej tu potrzeba!

Nowości na Motor Show 2014

Na zdjeciu bus, który został wyposarzony w niezbędne sprzęty kempingowe

Bus pełniący rolę kampera

Najnowsze kampery zwiedziliśmy chyba wszystkie, żartując sobie, że coś trzeba dla siebie wybrać. Ceny tych autek są równie luksusowe, jak wykończenia ich wnętrz, ale aby zwiedzanie miało sens, postanowiliśmy spróbować wybrać coś dla siebie, a potem ewentualnie poczekać te kilka lat aż nasz wybór stanie się dostępny dla naszej kieszeni, czyli duuużo stanieje!

Mając ustalony już cel, doszliśmy do wniosku, że, trudno jest znaleźć model kampera, który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania w sensie funkcjonalnych rozwiązań.  Na przykład, szokiem dla mnie była rezygnacja przez projektantów wnętrz z szafy na odzież wiszącą na rzecz wygospodarowania przestrzeni w celu oddzielenia pomieszczenia z prysznicem od WC.

Nie zawsze kamperem jeździ się na biwaki, my kamperem pojechaliśmy na wesele. To całkiem fajne rozwiązanie, bo parkując w pobliżu sali weselnej, mieliśmy bardzo blisko do naszych łóżeczek, a to w przypadku szalonej zabawy weselnej jest wielkim udogodnieniem.  Wracając do tematu szafy – Panowie projektanci! garnitur i sukienka muszą wisieć w szafie!!!

Na zdjęciu nowoczesny kamper typu integra Adria z obracanymi przednimi fotelami wystawiany na Motor Show 2014 w Poznaniu

Obracane fotele w kamperze integra Adria.

Bardzo fajnym rozwiązaniem są obracane przednie fotele, które po zakończonej jeździe pełnią funkcję foteli w części jadalnej.

Wykończenia kuchni z roku na rok coraz bardziej przemyślane i estetyczne, pojawiły się rozwiazania blatu kuchenki w kształcie litery L, co powiększyło powierzchnię blatu w tak potrzebnej przecież w kuchni przestrzeni.

W łazienkach nowość – umywalka na obracanym wysięgniku, która przemieszcza się w razie potrzeb, nad WC lub pod prysznic wykorzystując tak niewielką przestrzeń auta.

Wydaje się, że już wszystkie rozwiązania zostały pokazane i nic bardziej funkcjonalnego nie uda się projektantom zaproponować. Jednak zaskoczył nas producent z Polski – jak miło, że w Polsce dzieje się coś pozytywnego w tej dziedzinie.

Polski producent kamperów

Właściciel firmy Polcamp Włodzimierz Barcicki zbudował kampera Vratislavia Class 7000, który jak dla mnie najbardziej idealnie spełnia nasze oczekiwania. Jeśli mogłabym rozdawać nagrody – ten kamper zdobyłby u mnie 1 miejsce na Motor Show 2014, w sekcji najlepszy Camper.

Wygodne szerokie łóżko w tylnej części auta, wiele schowków i szafa ku mojej radości też u jest.

Część dzienna przestronna, wykorzystująca obracane fotele kierowcy i pasażera, wykończenie mebli bardzo estetyczne, lecz wręcz niesamowite, i każdy kto tu zajrzał wyrażał swoje zdziwienie, jak na niewielkiej powierzchni kampera udało się wygospodarować naprawdę  przestronną łazienkę z podziałem na część prysznicową i WC.

W sumie ten kamper nie odstaje swą elegancją od markowych produkcji, oby tylko właścicielowi się powiodło, a będziemy mieć na rynku rodzimego kampera.

Czy wiesz, że…

Trendy kolorystyki aut zmieniają się, do lamusa odchodzi już kolor srebrny. Biały – królujący w 2012 roku, też na długo się nie przyjął. Teraz dominują żywe, głębokie barwy,niebieski, czerwony lub jak na zdjęciu poniżej zielony. 

A na koniec kilka zdjęć autek, które urzekły mnie najbardziej:

Lamborghini Gellardo

zdjęcie przedstawia Lamborghini gallardo w kolorze żółtym wystawiane na Motor Show 2014

Lamborghini Gallardo

Mercedes G 63 AMG 6×6

off road z napędem na sześć kół:

Na zdjęciu Mercedes z napędem na sześć kół

Off road Mercedes G 63 AMG

Maserati

Zdjęcie przestwania luksusowy samochód Maserati wystawiany przez firmę Chodzen

Czerwone śliczne Maserati

Skoda RS 2000

 Alfa Romeo 4C:

na zdjeciu czerwone Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

na zdjeciu czerwone Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

Jeśli opisy wycieczek przeczytałaś/eś z przyjemnością  i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach polecam pozostawienie maila lub założenie subskrypcji (w panelu po lewej).Możesz pozostawić komentarz, albo trackback ze swojej witryny.

One Response to “Motor Show 2014”

  1. Man1903dum pisze:

    W życiu nie powiedziałabym, że tak można podejść do sprawy. To zupełnie inna wizja od mojej, ale co ciekawe bardzo do mnie przemawiająca.

    u230326 – Wart to czytać:

Leave a Reply