American Cars Mania Milicz 2014


American Cars Mania

Kamperowa osada zamerykanizowana przez dominującą flagę amerykańską.

 

Przyjeżdżamy na pola lotniska milickiego w piątek pod wieczór. Impreza trwa już w najlepsze. Nie trudno tu trafić, bo na czas trwania American Cars Mania centrum wydarzeń spokojnego miasteczka Milicz przenosi się właśnie tutaj. Dziesiątki samochodów, ech cacuszek chciałoby się powiedzieć, rodem z Ameryki stają rzędami koło siebie. Właściciele z dumą prezentują swoje auta. Nie brakuje tu popisów ryku silników i prób głośności klaksonów.

Na wielkim polu po przeciwnej stronie od sceny ustawiają się kampery. My też tu stajemy i spędzimy tu weekend. Z okien naszego kampera widzę sporo wystawianych aut więc mogę uczestniczyć w tej wielkiej imprezie bez wychodzenia. Bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

Zlotowi samochodów American Cars Mania towarzyszą imprezy dodatkowe.

Na scenie w piątek i w sobotę koncerty trwają do późnych godzin nocnych. Nie będę wymieniać wszystkich, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Wykonawcy grają różne gatunki i wszyscy reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom. W klimat rock and roll wprowadziły mnie piosenki Elvisa Presleya wykonywane przez zespół The King’s Friends, potem występowali na scenie chłopaki z Czech z zespołu The Slapdash, a grali tak fajnie, że szkoda, że ich utwory nie są puszczane w naszym radio.

Jak na amerykańskie klimaty przystało nie zabrakło Pin-up girls czyli dziewczyn wystylizowanych zgodnie z modą lat czterdziestych i piędziesiątych ubiegłego wieku . Dziewczyny w sukienkach podkreślających talię (w tym roku królowały sukienki w groszki), we włosach kokarda i bardzo wyrazisty makijaż świetnie pasowały do limuzyn z tego okresu. Dla tych, które nie przygotowały się na tę imprezę była szansa poddania się szybkiemu zabiegowi stylizacyjnemu, by potem uczestniczyć w wyborach tej naj, naj.

Jedną z największych dodatkowych atrakcji  tegorocznego zlotu była możliwość wzniesienia się helikopterem i popatrzenia na region Milicza z piękną doliną Baryczy z lotu ptaka. Choć to dość droga przyjemność (150 zł/osobę) chętnych do przelotu było wielu.

W sobotę od rana, zanim organizatorzy otworzyli bramę dla publiczności chodzę , podziwiam, fotografuję  i rozmawiam z pasjonatami amerykańskich aut.

Wybrałam sobie mojego faworyta. Poniżej zdjęcie auta, które moim zdaniem (totalnego laika w tych sprawach) zasługuje na zwycięzcę tegorocznego American Cars Mania.

Czyż ten dwuosobowy Chrysler z 2002 roku z numerem 132 nie jest piękny?

 

Chevrolett

Mój typ na zwycięzcę tegorocznego zlotu American Cars Mania.

 

Na przejażdżkę, dla frajdy wybrałabym tracka przystosowanego do organizowania imprez. To auto było już na zlocie American Cars Mania 2013 i nie sposób nie zauważyć go na tegorocznej imprezie. Nie dosyć, że wielki i ustrojony jak choinka to jeszcze co chwilę daje znać o sobie rykiem silnika i charakterystycznym dla trucków klaksonem fanfarą.

W tym roku auto zostało wzbogacone o dość sporą zadaszoną imprezownię.

American Cars Mania 2014

Truck z Gniezna, jedno z najbardziej charakterystycznych aut na ACM. Z tyłu na pace kanapa w kształcie litery U, a zamiast rejestracji napis Młoda Para, co sugeruje w jakim celu można użyć to auto.

Mój faworyt z zeszłego roku, w tym roku też przyjechał. Śliczny ford z 1934.

American Cars Mania 2014

Mój typ na zwycięzce z zeszłego roku. Rzeczywiście zdobył w 2013 roku drugie miejsce.

Wielka parada podczas American Cars Mania

Tradycją już staje się wielka parada aut amerykańskich. Trasa wiedzie między innymi przez groblę pomiędzy stawami milickimi. Wystarczy amerykański rodowód auta by brać udział w tym ekscytującym wydarzeniu.

Tłumy na trasie przejazdu pozdrawiają i fotografują, a ekipa z telewizji nagrywa relację.

My rowerkami pojechaliśmy na groblę pomiędzy stawami milickimi.  Na American Cars Mani aut było ponad 200, więc poniżej tylko kilka zdjęć z parady.

American Cars Mania 2014

Wielka parada na American Cars Mania 2014. Przejazd przez groblę pomiędzy stawami milickimi.

 

 

American Cars Mania 2014

Wielka parada na American Cars Mania 2014. Przejazd przez groblę pomiędzy stawami milickimi.

Chevrolet

Chevrolet Corvette

Zabytkowy Chevrolet Corvette

American Cars Mania

Chevrolet ambulans też brał udział w paradzie

 

zabytkowy Ford Mustang

Ford Mustang

 

 

 

Zdjęcie jak za dawnych lat, tylko rejestracja zdradza upływ czasu dla tego Chevroleta

 

Pod tym linkiem umieściłam  więcej zdjęć  zrobionych podczas weekendu 27-29.06.2014, który spędziliśmy w Miliczu na American Cars Manii.
Możesz pozostawić komentarz, albo trackback ze swojej witryny.

Leave a Reply